Виктория Томова записа трета победа в Испания

Виктория Томова

Първата ракета на България Виктория Томова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.

Петата поставена в схемата Томова записа трета поредна победа и отстпани 19-годишната квалификантка Ная Берекоешеа (Франция), 535-а в световната ранглиста, с 6:2, 6:4 за 73 минути игра.

28-годишната софиянка взе аванс от 4:1 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0, след което загуби четири поредни гейма за 3:4. Все пак българката не допусна изненада, направи два пробива и след серия от три поредни части затвори срещата с втория си мачбол.

С успеха Томова заработи 4473 долара и 50 точки за класацията на WTA, в която заема 99-ата позиция.

Следващата й съперничка ще бъде втората поставена и бивша №66 в света в Магдалена Френч от Полша.