Локомотив (Сф) спечели във Враца

Данило Дончич (на снимката) спечели треньорския двубой с Христо Янев.

Отборът на Локомотив (София) победи с 2:0 Ботев като гост във Враца в мач от XVI кръг на Първа лига.

В 30-ата минута португалският защитник на гостите Гонсало Кардосо откри резултата. Той бе точен с глава след корнер.

Преди това футболистите на Христо Янев удариха на два пъти гредите. Първо това направи в 20-ата минута Мартин Христов след ъглов удар, а малко по-късно Стефан Велев прати топката в лявата греда зад Александър Любенов след рикошет.

В 18-ата минута привържениците на Локомотив издигнаха плакати и скандираха срещу ръководството на БФС.

Гостите, водени от сърбина Данило Дончич, отбелязаха втори гол чрез Антони Иванов. В 60-ата минута той реализира след контратака и центриране от дясно на Бруно Франко.

В 77-ата минута след разбъркване пред вратата на Локомотив топката се озова близо до голлинията на Любенов, но не влезе във вратата.

Локомотив (София) е на 12-ото място със 17 точки, а Ботев е на предпоследната, 15-а, позиция с актив от 10 точки.

В 15:30 часа започва двубоят Славия – Етър, а от 18:00 е срещата ЦСКА София – Хебър.