Победи за отборите на Николов и Казийски в Италия

Алекс Николов отбеляза 19 точки за успеха.
Снимка: LUBE Volley

Отборът на Александър Николов с евентуалният бъдещ селекционер на България Джанлоренцо Бленджини Кучине Лубе (Чивитанова) Алекспостигна победа над Таранто с 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 25:22, 18:16) в италианската волейболна Суперлига в много оспорван мач от седмия кръг, продължил 2 часа и половина.

Николов бе сред най-добрите на терена за тима си, като реализира 19 точки - всичките от атака при 54% успеваемост. От Чивитанова с повече точки завърши единствено Адис Лагумджия - 25. Николов бе сменян във втория и третия гейм от Янт, но имаше решаващо роля в тайбрека, когато успя два пъти за изведе отбора си напред - при 11:10 и 13:12.

"След чиста победа над Модена миналия уикенд съм доволен, че участвах в толкова равностоен и труден мач, който успяхме да спечелим. Бяхме достатъчно концентрирани да реагираме по най-добрия начин, след като загубихме третия гейм. Трябваше да се задържим и го направихме. Сега мислим за мача в Шампионската лига следващия четвъртък. В Прага ще търсим нов успех", каза българинът пред клубния сайт.

Това беше трета поредна победа за Чивитанова за първенство, като тимът е на е пето място в класирането с 13 точки.

Алианц (Милано) на Матей Казийски победи в кръга Падова с 3:0 (25:17, 26:24, 25:19) у дома. Опитният българин бе на терена през целия мач, като се отчете със 7 точки - 6 от атака (43% успеваемост) и един ас от сервис. Отборът от Милано е на седмо място с 10 точки.

Воденият от Радостин Стойчев Верона загуби като домакин от лидера Перуджа с 0:3 (18:25, 20:25, 22:25). Централният блокировач Алекс Грозданов бе на паркета за Верона и завърши с 6 точки - 3 от атака, две блокади и един ас. Верона е на 10-о място със 7 точки от 7 мача.