Адриан Андреев на четвъртфинал в Испания

Адриан Андреев
Снимка: Sofia Open

Българинът Адриан Андреев се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на турнира по тенис на  клей от сериите "Чалънджър" в Маспаломас (Испания), който е от категория 75.

Андреев отстрани представителя на домакините Давид Хорда Санчис с 6:3, 7:6(5) след 104 минути игра.

22-годишният софиянец сервира солидно и не допусна пробив в срещата. Той започна добре и поведе с 3:1, след което си осигури успеха в първия сет с още един брейк в деветия гейм. Във втората част се стигна до табрейк, в който Андреев първоначално пропиля аванс от 4:1 точки, но след 5:5 спечели две поредни разигравания, а с това и мача.

С успеха българинът си осигури 2000 евро и 16 точки за световната ранглиста, в която заема 264-ата позиция.

За място на полуфиналите той ще играе срещу поставения под номер 3 Филип Мишолич (Австрия). Двамата не са се срещали досега, а 22-годишният Мишолич е 158-и в класацията на АТП.