Нестеров отпадна на единично в Кувейт, на финал е на двойки (обновено)

| обновено на 08.12.23 в 14:34
Пьотр Нестеров

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове на открито в Ал Захра (Кувейт) с награден фонд 15 хиляди долара, но ще играе за титлата на двойки.

Поставеният под номер 7 Нестеров беше елиминиран от третия в схемата Реми Бертола (Швейцария) с 4:6, 6:7(5) след 2:10 часа игра.

20-годишният българин загуби първия сет след ключов брейк на съперника в деветия гейм, а във втората част навакса пробив пасив, но в тайбрека допусна обрат, след като водеше с 5:4 точки.

Така Нестеров той претърпя едва втора загуба в последните си 16 мача в Кувейт, където спечели два турнира от същия ранг отново в Ал Захра в края на октомври и в началото на ноември.

В схемата на двойки четвъртите в схемата Нестеров и Александър Бакши от Трузия победиха вторите поставени Джил Хъси (Великобритания) и Алекс Кнаф (Люксембург с 6:4, 6:2. Срещата продължи 67 минути.

За титлата българинът и грузинецът ще спорят с водачите в схемата Дакс Дондерс и Сидан Пончодикромо от Нидерландия.