Рома направи равен с 9 човека срещу Фиорентина

Кристенсен от Рома (вляво) в спор за топката с Куаме.

Отборите на Рома и Фиорентина завършиха наравно 1:1 в среща от 15-ия кръг на италианската Серия А в Рим. Ромелу Лукаку откри резултата за домакините още в 5-ата минута, но през второто полувреме ситуацията на терена се промени. Първо в 64-ата минута Залевски получи втори жълт картон и съответно червен.

Фиорентина почти веднага се възползва от численото си превъзходство и изравни чрез Лукас Мартинес Куарта. Аржентинецът се възползва от грешка в защитата на домакините.

В края на срещата Ромелу Лукаку получи директен червен картон за опасно влизане и Рома остана с девет души. Все пак футболистите на Жозе Моуриньо успяха да удържат резултата.

Със спечелената точка „римските вълци“ са на четвърто място с 25 точки, а Фиорентина е на седма позиция с 24 пункта.