Бостън нанесе 28-ата поредна загуба на Детройт в НБА

Джейсън Тейтъм стреля към коша на Детройт.

Отборът на Детройт Пистънс изравни антирекорда в НБА за най-много поредни загуби, след като бе победен от Бостън Селтикс със 122:128 като гост след продължение. За Детройт това бе 28-мо поредно поражение.

В "Ти Ди Гардън" трикратните шампиони играха силно срещу отбор с най-добър баланс в Лигата, като в края на втората част водеха с 21 точки, но победата отново им се изплъзна. Домакините наваксаха пасива си в третата четвъртина (35:16), а след финалната сирена резултатът бе равен - 108:108, и се играха допълнителни пет минути, в които Джейсън Тейтъм и компания надделяха.

Тейтъмс завърши с 31 точки, 10 асистенции, 7 борби и 5 откраднати топки, центърът Кристапс Порзингис се отчете с 35 точки и 8 борби, а Дерик Уайт добави 23 точки. За Пистънс над всички отново бе Кейд Кънингам с 31 точки, 9 асистенции и 6 борби, а Джейдън Айви вкара 22 точки.

"Изключително горд съм с този отбор и какво показват те. Те чуват какво ли не за нашия отбор, но продължават да показват сърце. Рано или късно това ще се отплати", коментира треньорът на Детройт Монти Уилямс.

По този начин Пистънс израниха антирекорда на Филаделфия Севънтисиксърс от 28 поредни загуби и трябва да победят Торонто Раптърс у дома в неделя, ако не искат да станат притежатели на вечния рекорд.

Бостън Селтикс е лидер на Изток с 24 победи и 6 загуби.