Аталанта разгроми Фрозиноне и се върна в топ 5

Играчите на Аталанта започнаха с 3 бързи гола в Бергамо.

Отборът на Аталанта победи Фрозиноне с 5:0 като домакин в среща от 20-ия кръг от първенството на Италия по футбол.

За Аталанта успехът бе втори в последните три мача на тима в Серия А, а съставът от Бергамо заема пето място във временното класиране с 33 точки, колкото има и шестият Лацио. Фрозиноне е в серия от пет загуби и се намира на 15-а позиция с 19 точки към момента.

Нидерландецът Тюн Коопмайнерс даде преднина на домакините от дузпа в осмата минута на двубоя, а малко по-късно футболистите на Аталанта вкараха още два гола в рамките на две минути. Бразилецът Едерсон в 13-ата и белгиецът Шарл де Кетеларе в 14-ата минута увеличиха аванса на домакините до 3:0.

Давиде Дзапакоста в 83-ата минута и Емил Холм оформиха крайното 5:0 в полза на Аталанта, който имаше превъзходство в сблъсъка, но и двата тима пропуснаха още шансове за попадение.

Кръгът в Серия А завършва днес с двубоя Ювентус - Сасуоло.