Мората донесе успеха на Атлетико срещу Гранада

Алваро Мората току-що е вкарал победния гол.

Алваро Мората вкара с глава през второто полувреме и Атлетико (Мадрид) победи Гранада с 1:0 като гост в мач от 21-ия кръг на испанското първенство по футбол, с което столичани се изкачиха на четвърто място в класирането на Ла Лига.

Отборът на Диего Симеоне вече е с 41 точки и изостава с три от Барселона, който има 44 точки от 20 мача. Жирона все още е лидер  с 52 точки и една повече от втория Реал, но каталунците са изиграли мач повече.

След като направи слабо първо полувреме, Атлетико бе далеч по-агресивен след почивката срещу предпоследния в подреждането Гранада. Мората бе точен в 55-ата минута, когато получи центриране от Антоан Гризман и вкара топката с глава покрай вратаря на домакините Аугусто Батая.

Съдиите първоначално отсъдиха засада, но голът бе признат след видеоповторение.

По публикацията работи: Любомир Тодоров