Сабаленка продължава защитата на титлата си в Австралия

Арина Сабаленка

Втората в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис Арина Сабаленка продължава защитата на титлата си, след като се класира на полуфинал в Мелбърн.

Представителката на Беларус се справи само за 70 минути с №9 Барбора Крейчикова от Чехия с 6:2, 6:3 и все още не е загубила сет в турнира от Големия шлем.

В първия сет Сабаленка поведе с 4:1 гейма, после двете тенисистки си размениха по един пробив и Арина затвори частта с игра на нула. В следващата събитията на корта се повториха. Тенисистката от Беларус взе преднина от 4:1 и нямаше проблеми да спечели мача и да се класира на петия си пореден полуфинал в Шлема.

Сабаленка приключи с 20 печеливши удари при 13 непредизвикани грешки, докато при Крейчикова съотношението беше 6-24.

Следващата съперничка на шампионката е американката Коко Гоф. Четвъртата поставена Гоф води с 4-2 победи. За последно те се срещнаха на Откритото първенство на САШ миналата година, когато на финала Сабаленка взе първия сет в Ню Йорк, но отстъпи с 6:2, 3:6, 2:6.