Йордания за първи път на полуфинал за Купата на Азия

Футболистите на Йордания ликуват след победата.

Националният отбор на Йордания по футбол стана първият, който се класира за полуфиналите за Купата на Азия, след като се наложи над Таджикистан с 1:0 в Доха. Единственото попадение в мача бе автогол на Вахдат Ханонов от таджиките в 66-ата минута.

Това е най-големия успех на йорданците в този турнир, като досега отборът бе стигал най-далеч до четвъртфинал два пъти - през 2004-а в Китай и през 2011-а в Катар.

Цял мач за тима на Таджикистан игра халфът на ЦСКА 1948 Парвизжон Умарбаев, който бе сред най-активните на терена. В края на мача тимът на Таджикистан опита за осъществи стихиен натиск, но стигна само до изпълнението на няколко статични положения и разбърквания в наказателното поле.

Съперник на Йордания в полуфинала ще бъде победителят от двубоя между тимовете на Австралия и Република Корея, който е по-късно днес.