Байер (Леверкузен) продължава за Купата на Германия след обрат

Играчите на Байер (в червено и черно) спечелиха с гол в самия край.

Джонатан Та вкара в добавеното време и лидерът в първенството Байер (Леверкузен) победи с 3:2 Щутгарт в мач от четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия по футбол.

Той бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара с глава от близко разстояние за Леверкузен, на който през уикенда му предстои мач с единствения конкурент за титлата Байерн. "Аспирините" изоставаха на два пъти в резултата срещу Щутгарт, но продължиха серията си без загуба във всички турнири.

Щутгарт поведе в резултата в 11-ата минута, когато Валдемар Антон се разписа с глава след центриране на далечна греда. Пет минути след полувремето Роберт Андрих изравни, но гостите взеха отново преднина в 58-та минута. Андрих загуби топката и Крис Фюрих се разписа за втори път във вратата на Леверкузен.

Само осем минути по-късно Флориан Виртц изведе Амин Адли зад защитата и той преодоля Александър Нюбел за 2:2. Двубоят обаче така и не стигна до продължения, след като Виртц записа още една асистенция, този път реализирана от Та.