Лионел Меси и Луис Суарес с асистенции за Интер Маями

Меси преминава покрай Руис от Реал Солт Лейк.

Отборът на Интер Маями победи гостуващия Реал Солт Лейк с 2:0 в първия мач от новия сезон в Мейджър лийг сокър (МЛС).

В 39-ата минута Робърт Тейлър откри резултата след пас на Лионел Меси. В края на второто полувреме парагвайският халф Диего Гомес удвои преднината на домакините след асистенция на дебютиралия за тима от Флорида уругваец Луис Суарес.

Съсобственикът на Интер Маями Дейвид Бекъм наблюдава двубоя от трибинуте, а преди мача представи официално Суарес и му връчи фланелката с номер 9..

Меси показа страхотна форма и беше близо до това да се разпише. След негово изпълнение на пряк свободен удар топката беше изчистена от голлинията, а освен това той уцели гредата директно от корнер, преди да направи асистенция за попадението на Робърт Тейлър.

36-годишният аржентинец получи прегръдка на полувремето от актьора Уил Смит - една от звездите, присъстващи на обновения "Чейс Стейдиъм".

Бекъм (вдясно) представи Луис Суарес преди мача.