Пирин спечели с 10 човека във Враца

Футболистите на Пирин (в бяло) взеха три точки срещу Ботев (Враца).
Снимка: Фейсбук/Ботев Враца

В първия двубой от XXII кръг на футболната първа лига отборът на Пирин победи с 2:1 Ботев във Враца, въпреки че игра повече от едно полувреме с човек по-малко.

Съставът от Благоевград е на 14-ото място с 19 точки, а тимът от Враца е на 15-ата позиция с 13 точки.

В 27-ата Юго Комано стреля с глава от близо, но вратарят на Ботев Федерико Бариос отрази удара. При последвалия ъглов удар Данило Полонский откри за „орлетата“.

Иван Тасев пропусна да удвои в 39-ата. Той посрещна отбитата от вратаря топка в малкото наказателно поле, но я изпрати в дясната греда зад колумбиеца Бариос.

Главният съдия Кристиян Колев изгони за втори жълт картон французина Аймен Суда от Пирин в 42-ата минута.

В 51-ата минута Стефан Велев от Ботев стреля мощно, но Максим Ковальов спаси, а след това се справи и с добавката на Браян Переа.

Юго Комано вкара за 2:0 за гостите. В 68-ата минута резервата на Пирин Арно Лизайдио напредна по дясното крило и от аут линията центрира към френския нападател, който беше точен с шут около точката за изпълнение на дузпа.

Резервата на домакините Ласана Н’Диайе намали в 89-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле. Докрая врачани се упражниха натиск, но без резултат.

Съставите на двата отбора.

Ботев (Враца): 34. Федерико Бариос – 7. Илкер Будинов, 10. Спас Георгиев, 13. Мартин Ачков, 14. Марко Мажуга, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Мартин Христов, 21. Бубакар Траоре, 28. Едуардо Кунде, 77. Стефан Велев.

Пирин: 12. Максим Ковальов – 7. Асен Дончев, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров (К), 6. Андрей Йорданов – 4. Аюб Абу, 83. Христо Попадийн – 11. Иван Тасев, 10. Аймен Суда, 19. Юго Комано – 14. Данило Полонский.