от 15.00 часа

Милан и Аталанта завършиха наравно

Пулишич (вляво) от Милан се бори за топката с Руджери от Аталанта.

Намиращият се на трето място отбор на Милан завършши наравно 1:1 срещу гостуващия Аталанта в мач от 26-ия кръг на италианската Серия А.

Милан, който миналата седмица пропусна шанс да се изкачи на второ място в класирането след загуба с 2:4 срещу Монца, е с 13 точки зад лидера Интер. "Черно-сините" спечелиха с 4:0 срещу Лече снощи.

Отборът на Стефано Пиоли е с 53 точки от 26 мача и е с  четири по-малко от Ювентус.

"Загубихме две точки. Ако има отбор, който заслужаваше да победи, то това бяхме ние. Изиграхме може би най-добрия ни мач през сезона. Показахме много качества и се представихме много, много добре", заяви Пиоли за DAZN.

Милан започна мача много добре и Рафаел Леао откри резултата още в третата минута, когато завърши самостоятелна атака с мощен шут в горния ъгъл на вратата. Така португалският нападател сложи край на серията от пет месеца без попадение в италианското първенство.

Аталанта обаче изравни малко преди почивката. Оливие Жиру извърши нарушение в наказателното поле на Милан и Тюн Коопмайнерс бе точен от дузпа за крайното 1:1.

По публикацията работи: Любомир Тодоров