Александър Георгиев отрази 33 удара за обрат на Колорадо

Александър Георгиев отразява поредния удар към вратата си.

Роденият в Русе руски вратар Александър Георгиев бе в основата на победата на своя отбор Колорадо с 5:1 срещу гостуващия Далас пред над 18 хиляди зрители в „Бол Арина“ в Денвър в двубой от Националната хокейна лига.

Георгиев допусна гол още в първата минута на срещата, след като Станковен беше оставен непокрит пред вратата. След това обаче Александър отрази всичките 33 удара, което беше изключително важно за обрата на „лавините“.

Още до шестата минута се разписаха финландците Кивиранта и Рантанен. Във втората третина за Колорадо вкараха още Колиано, Маккинът и Лехконен, за да оформят крайния резултат.

С успеха хокеистите на канадския треньор Джаред Беднър събраха 77 точки и са трети в Централната дивизия на НХЛ – на 2 пункта от Уинипег и Далас.