Шампионът Де Минор е на полуфинал в Акапулко (обновено)

| обновено на 01.03.24 в 09:51
Алекс де Минор

Защитаващият титлата си от АТР 500 тенис турнира в Акапулко Алекс де Минор се класира за полуфиналите.

Третият в схемата австралиец направи обрат срещу петия Стефанос Циципас с 1:6, 6:3, 6:3 и записа първа победа в 11-ия мач срещу гърка.

В решаващия трети сет Де Минор проби в петия и в заключителния гейм и това беше достатъчно за успеха му.

„Всеки път, когато трябва да играя срещу Стефанос, си припомням за статистиката. Доволен съм, че успях да спечеля. Мога да кажа вече, че никой не ме е побеждавал 11 пъти поред“, каза с усмивка деветият в света Алекс след мача, цитиран от сайта на АТР.

Негов съперник на полуфиналите ще бъде Джак Дрейпър. Британският левичар победи с 6:2, 6:2 Миомир Кецманович от Сърбия и стигна до тази фаза със само 11 загубени гейма.

Продължава и вторият поставен Холгер Руне. Датчанинът надделя над Доминик Кьопфер от Германия със 7:6(2), 7:6(0) в двучасов двубой.

Руне очаква в скандинавско дерби шестият в схемата Каспер Рууд. Норвежецът отстрани американския левичар Бен Шелтън след 6:7(9), 6:4, 6:4, като в целия мач не допусна точка за пробив.