Янаки Милев постигна осма поредна победа (обновено)

Антъни Генов е на финал на двойки

| обновено на 08.03.24 в 15:49
Янаки Милев

Националът ни за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 3 пловдивчанин се наложи над шестия в схемата Джузепе ла Вела (Италия) със 7:5, 6:7(4), 6:1. Срещата продължи 3:04 часа. Българинът победи този противник и на финала на турнира в Анталия през миналата седмица, когато стана шампион.

На полуфиналите Милев ще играе срещу Стефан Палоси. Румънецът победи на четвъртфиналите друг българин - Антъни Генов, с 6:2, 6:1 за 84 минути.

Генов се класира за финала на турнира на двойки. Българинът и Феликс Коруин (САЩ), поставени под номер 2, победиха драматично на полуфиналите представителите на домакините Мерт Алкая и Гьокберк Сариташ с 3:6, 6:2, 17-15 за 85 минути.

Следващите им съперници са италианците Андреа Гола и Джузепе Ла Вела. През миналата седмица Генов триумфира с титлата на двойки на друг турнир в Анталия.

През миналата седмица Генов триумфира с титлата на двойки на друг турнир в Анталия.

По публикацията работи: Любомир Тодоров