Доминик Янков с първи гол за Монреал

Бившият футболист на Лудогорец Доминик Янков отбеляза първия си гол в новия си отбор
Снимка: sportal.bg

Бившият футболист на Лудогорец - Доминик Янков, вкара първото си попадение с екипа на Монреал Импакт в американската Мейджър лийг сокър при загубата на отбора му от Чикаго Файър с 3:4. Поражението бе дебютно през сезона за канадците, които заемат четвърто място в Източната конференция и се намират на три точки от лидера Интер Маями.
Българинът старира вечерта на пейката и се включи в игра в 65-ата минута.
Иначе Янков и компания трябва да съжаляват, че не спечелиха, тъй като пропиляха аванс от два чисти гола, които придобиха след точно реализираните дузпи на Мариас Коакаро (8’. 12’).
Домакините от Чикаго успяха да върнат един гол чрез Марен Хайле-Селасие (45’+8’), но изоставането от две попадения много скоро беше възстановено след скоростната реализация на Доминик Янков (70’), който вкара само пет минути след влизането си в игра.
Нататък предстоеше изключителна драма, тъй като съдията посочи за трети път бялата точка, но този път в оикза на домакините. Дузпата бе успешно реализирана от Брайън Гутиерес (84’), а в добавеното време паднаха два нови гола. Много дълбоко в продължението Юго Кайперс (90’+8’) изравни, а Келин Апоста (90’+10’) оформи крайния резултат и помрачи иначе радостната вечер на Янков.

По публикацията работи: Георги Димитров