от 07.00 часа

Пирин победи Етър с гол в края

"Орлетата" взеха 3 точки в опашкарското дерби.
Снимка: ФК Пирин-Благоевград

Отборът на Пирин победи с 2:1 гостуващия Етър в Благоевград в първи двубой от 26-ия кръг на Първа лига. Тийнейджърът Мартин Георгиев донесе трите точки с попадение в края.

Пирин е 14-и в класирането с 25 точки, а Етър е на последното, 16-о, място с актив от 10 точки.

В 4-ата минута след акробатичен удар на защитника на „болярите“ Георги Александров топката се отби от дясната греда на Максим Ковальов.

Йоаким Карсела от гостите откри резултата в 11-ата минута. Белгийският халф напредна сам и вкара с точен удар извън наказателното поле.

В 24-ата минута Иван Тасев изравни за 1:1. Той засече центриране по земя от ляво на Андрей Йорданов и преодоля от близо вратаря на Етър Мартин Величков.

Малко след това Аюб Абу от Пирин се оказа очи в очи с Величков, но не успя да го преодолее. В самия край на полувремето Иван Василев от „виолетовите“ от близо пропусна да се разпише.

В началото на второто полувреме отново Василев стреля опасно, но Ковальов пак се намеси успешно.

В 88-ата влезлият като резерва Мартин Георгиев донесе победата след като завърши прекрасна контраатака.

Стартовите състави:

Пирин: 12. Ковальов, 4. Абу, 6. Йорданов, 18. Арно, 73. Бенгюзов, 28. Ягодинскис, 14. Полонский, 5. Бодуров, 19. Комано, 83. Попадийн, 11. Тасев.

Етър: 22. Величков, 4. Александров, 8. Моран, 6. Ларучея, 25. Стоянов, 9. Василев, 7. Станев, 5. Гюсъм, 15. Ангелов, 18. Гонзалес, 94. Джордан.

По публикацията работи: Любомир Тодоров