Везенков вкара 5 точки при загуба на Сакраменто

Александър Везенков игра почти 11 минути срещу Ню Орлийнс.
Снимка: Ройтерс

Най-добрият спортист на България за 2022 и 2023 година Александър Везенков отбеляза 5 точки и направи 2 борби при загубата на Сакраменто Кингс от Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 (23:34 35:30 31:34 34:37) в среща от редовния сезон на НБА. Везенков игра 10 минути и 55 секунди.

Поражението остави Кингс на деветата позиция и два мача преди края имат в актива си три победи по-малко от днешния си съперник, който заема шестото място, даващо право на директно участие в плейофите. Четвъртата загуба в последните пет мача сложи край на шансовете на Сакраменто да избегне плей-ин турнира, в който участват отборите, завършили редовната кампания между 7-о и 10-о. Към момента в Западната конференция това са тимовете на Кингс, Финикс Сънс, Голдън Стейт Уориърс и Ел Ей Лейкърс, който е десети.

Най-резултатен за Сакраменто бе Ди'Аарън Фокс, който отбеляза 33 точки. Домантас Сабонис записа "дабъл-дабъл" със своите 18 точки и 10 борби.

За Ню Орлиънс най-резултатни бяха Си Джей Маккалъм и Зайън Уилямсън с по 31 точки.