Донски е във втория кръг на турнира в Тунис

Александър Донски

Националът на България за Купа "Дейвис" Александър Донски се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Тунис) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българинът победи Самир Хамза Региг (Алжир) с 6:1, 7:6(3) с 91 минути. Донски изоставаше с 3:5 във втория сет, но успя да стигне до тайбрек. В него той поведе с 6:0 точки и с четвъртия си мачбол затвори двубоя в своя полза.

Преди този мач Донски постигна три поредни победи в квалификациите. Следващият му съперник е вторият поставен Робин Бертран (Франция).

Вчера българинът и Лукаш Покорни (Словакия), поставени под номер 2 в схемата, се класираха за четвъртфиналите на двойки. В спор за място на полуфиналите двамата ще играят срещу Шон Ходкин и Джеймс Бийвън (Великобритания).