Пета загуба за волейболистите в Лигата на нациите

Денис Карягин преодолява германската блокада.
Снимка: FIVB

Волейболните ни национали отстъпиха в Лигата на нациите срещу Германия с 1:3 гейма  (24:26, 25:22, 16::25, 16:25) във Фукуока, Япония, и записаха пета загуба от шест мача в турнира.

В първия гейм националите на Джанлоренцо Бленджини отразиха два геймбола, но при третия германците успяха да затворят частта.

В следващия България успя да изравни геймовете, след като поведе с 24:21 точки. Третата част беше за волейболистите на Вихнярски, които направиха сериозна разлика още в средата на гейма.

Националите ни започнаха добре следващата част и поведоха със 7:3 и 8:4, но германците успяха да ги настигнат при 10:10. След това те взеха инициативата и дръпнаха до 17:13. Тобиас Бранд направи 20:15 и това пречупи младите ни волейболисти. При 16:24 Денис Карягин изпрати топката в аут и срещата приключи.

Бленджини не остана доволен от представянето на отбора днес.

Аспарух Аспарухов завърши с 14 точки, 11 добави младият Георги Татаров, а Карягин записа 10 точки. За Германия Морис Карлицек постигна 20 пункта.

В петък, от 6 часа сутринта (наше време) България се изправя срещу отбора на Иран, който няма победа до момента.