Автогол донесе 3 точки на Франция

Нещастният автогол на Вьобер.

Франция записа първата си победа на Евро 2024 с минималния успех с 1:0 над Австрия.

Успехът за "петлите" в Дюселдорф дойде след автогол на Максимилиан Вьобер в 38-ата минута след центриране на Килиан Мбапе. Звездата за първи път изведе отбора с капитанската лента на голям форум.

Съставът на Дидие Дешан срещна сериозен отпор от пресата на отбора на Ралф Рангник. През първото полувреме и 0:0 Австрия пропусна отлично положение, когато Кристоф Баумгартнер се оказа сам срещу вратаря, но не успя да реализира.

През второто полувреме Франция не успя да се възползва от предимството си. Втората част започна лошо за Антоан Гризман. Той беше изблъскан от Максимилиан Вьобер и си удари главата в едно от странични пана, в резултат на което получи кръвотечение.

В 55-ата минута Мбапе излезе сам срещу вратаря, но стреля в аут. Французите продължиха с натиска и стигнаха до голови положения чрез Гризман, Кунде и Тюрам.

Австрия изпусна още един златен шанс в 78-ата минута. Менян отново спаси "сините".

Мбапе напусна терена в края, след като пострада при сблъсък и носът му беше разбит.

Резултатът оставя отбора на Дешан с три точки в група D, наравно с Нидерландия, която победи Полша с 2:1 в Хамбург на 16 юни.

По публикацията работи: Владислав Стоянов