Мирослава Минчева шампион на 25 метра пистолет в София

Мирослава Минчева
Снимка: БСС

Мирослава Минчева стана шампионка на 25 метра пистолет на Държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в София.

Състезателката на Светкавица Търговище бе най-прецизна на стрелбището в квартал Гео Милев с 575 точки в квалификациите и финал 35 точки.

Втора остана Гинка Дачева (Снайпер) с 23 точки във финала, а трета е Лидия Ненчева от Тракия Пловдив с 19 точки.

На 50 метра пушка от положение легнал при мъжете очаквано спечели Антон Ризов от Тракия Пловдив с резултат 624.6 точки, следван от съотборниците си Георги Канев с 607.1 и Георги Топалов 606.3 точки.

В същата дисциплина при жените първа е Петя Луканова от АП Спорт с 614.6 точки. Втора е Таня Ризова (Тракия Пловдив)  с 610.9, а трета Теа Димитрова от Снайпер с 606.6 точки.

По публикацията работи: Георги Димитров