Коко Гоф е в трети кръг в Лондон

Коко Гоф загуби само 3 гейма днес.

Американката Коко Гоф записа рутинна победа във втория кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставената под номер 2  в схемата се наложи с 6:2, 6:1 над квалификантката Анка Тодони (Румъния) под спуснатия покрив на централния корт в Лондон. Гоф не допусна пробив в мача, продължил 67 минути.

20-годишната американка стартира мача с брейк, последва още един в петия гейм и след това тя нямаше никакви проблеми да затвори сета.

Гоф беше още по-убедителна във втората част. Тя отново започна с пробив и до края не остави никакви шансове на 19-годишната Тодони, която в понеделник направи дебют в основната схема в турнирите от Големия шлем. Във втория сет звездата на американския женски тенис загуби едва две точки на свой сервис.

В следващия кръг Гоф, шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2023 година, ще се изправи срещу победителката от мача между квалификантката Соней Картал (Великобритания) и Клара Бюрел (Франция).

Американката се стреми към първи четвъртфинал на Уимбълдън,  след като е достигала поне до полуфинал в останалите три турнира от Големия шлем.

По публикацията работи: Любомир Тодоров