Адриан Андреев е на четвъртфинал в Порто

Адриан Андреев
Снимка: vanmosselkiadutchopen.nl

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в Порто (Португалия), който е от категория 75.

Шестият поставен Андреев надигра във втория кръг унгареца Мате Валкус с 6:4, 6:2 за 77 минути.

Българинът записа серия от пет гейма в първия сет за преднина от 5:1. Валкус отговори с три поредни успешни гейма и намали до 4:5, но Адриан Андреев взе сета с 6:4.

Той натрупа аванс от 3:1 във втората част, унгарецът взе един гейм за 2:3, но Андреев спечели следващите три, а с това и мача.

Така 23-годишният софиянец заслужи 12 точки за световната ранглиста, където е на 261-ото място сега, както и 2070 евро от наградния фонд.

Съперник на българския тенисист в спора за достигане до полуфиналите ще бъде победителят от срещата между израелеца Даниел Цукерман и Йонас Форейтек от Чехия.