Наполи излезе начело в Италия

Кварацхелия (в син екип) вкара втория гол за Наполи.

Отборът на Наполи победи Монца с 2:0 като домакин в двубой от шестия кръг на италианската футболна Серия А и оглави временното класиране с 13 точки, като е с една повече от втория Ювентус.

Тимът на Монца допусна втора поредна загуба и се намира на предпоследното, 19-о място с 3 точки в актива си и без победа от началото на сезона в Италия.

Домакините реализираха и двете си попадения през първото полувреме. Матео Политано даде преднина на Наполи в 22-ата минута, а в 33-ата грузинският национал Хвича Кварацхелия покачи на 2:0.

Грандът от Неапол остава непобеден като домакин до момента, записвайки три победи.

Тимът на Монца е с най-дългата серия без победа в първенството от настоящите участници в Серия А - 15 мача.