Българската столицата осъмна с обилен снеговалеж и натрупана снежна покривка.
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщиха за БТА от пресцентъра на столичния аеропорт. Извършват се и процедури срещу обледеняване на самолетите.
Зимен е пейзажът и в много части на България – Националният институт по метеорология и хидрология обяви жълт код за валежи от сняг в 13 области на страната за 12 ноември – Видин, Монтана, Враца, София -област, София - град, Перник, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Търговище, Сливен, Стара Загора и Пловдив.
Пътните настилки в по-голямата част от страната са мокри, като на места валежите са от дъжд.
В районите със снеговалежи и по високите места настилките са обработени за движение при зимни условия, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“.
Областните пътни управления са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на пътищата във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания, става ясно още от съобщението.
Апелът към водачите е да тръгват на път с автомобили, готови за зимни условия, да шофират с повишено внимание и съобразена скорост, като спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника, допълват от агенцията.
Cнимки: БТА
Последвайте ни и в
Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!