Съпредседателят на ПП-ДБ Атанас Атанасов отговори на репликата на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, че "който не целува попа по ръката, целува кръста", казана по повод обвинението, че от формацията са затворили с ритник вратата на преговорите за съставяне на правителство:
"На брифинга четири пъти спомена този ритник по вратата. Искам да кажа следното нещо, съвсем кратко - че ние му ритнахме вратата, защото не искаме да му целуваме ръката, това да е ясно. И все пак искам да ви припомня по какъв начин приключиха преговорите заради този ритник, за който говори - ами, именно той и ГЕРБ прекратиха преговорите с нас за участие в правителството", каза Атанас Атанасов.
На въпрос за отсъствалите депутати от ПП-ДБ по време на гласуване на комисията за разследване на Делян Пеевски Атанасов коментира: "Какъв Пеевски? С Пеевски нямаме никакви отношения".