Лидерът на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски заяви, че днес ще подаде сигнал до прокуратурата заради обвиненията към него от Теодора Георгиева.
Преди ден българският европрокурор заяви, че се чувства застрашена от Пеевски и че по разследването за разширението на газовото хранилище "Чирен" е искал 20 млн. лева от подизпълнители по проекта.
"Една женица, която е сгазила лука, като се е завирала при Петьо Еврото, който я е направил европрокурорка, в паниката си измисля едни лъжи, за което днеска подавам сигнал. Това е! Присъединявам се, вчера президентът каза: "Всички зависимости в съдебната система трябва да излязат". За мен има огромна корупция в съда! Трябва всички разкрития да се направят, кой с кой е свързан, в европрокуратурата – също. Огромни разкрития трябва да има!".
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че не се е срещал с европейския прокурор.
Репортаж на Силвия Великова в предаването "Хоризонт за вас" можете да чуете от звуковия файл.