Eмисия новини
от 12.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Засилени проверки на каращите е-тротинетки в Силистренско

Електрически тротинетки
Снимка: Ани Петрова

След три тежки инцидента с електрически тротинетки на 1 май, при които пострадаха двама тийнейджъри и 20-годишна жена, полицията в област Силистра започна засилени проверки на водачи на подобни превозни средства.

Според информация от органите на реда, в един от случаите пострадалите – 13- и 14-годишни момчета – са били на нова, мощна електрическа тротинетка, закупена същия ден. Превозното средство е имало възможност да развива скорост до 100 км/ч – над четири пъти повече от допустимото по закон.

Двете момчета, пострадали миналата седмица, вече се събуждат, но са с амнезия и не помнят нищо от инцидента с тротинетката. Все още са в реанимация. Четиринадесетгодишното момче има силен болков синдром на мястото на травмите, но общото му състояние се подобрява. Подобно е и състоянието на тринадесетгодишното дете, което вече реагира на въпроси и отговаря адекватно – съобщи д-р Данчо Данаилов от силистренската болница.

Само през уикенда са установени 17 нарушения – 8 в Дулово, 7 в Тутракан и 2 в Силистра. Нарушителите са санкционирани с глоби по фиш. Сред тях има непълнолетни, засечени да управляват тротинетки в пешеходни зони, без каски, без включени светлини или светлоотразителни елементи, както и в участъци с ограничение над 50 км/ч.

По публикацията работи: Георги Николов
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени