Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кристиан Василев на полуфинал на ЕП в Пловдив

Василев завърши втори в своята серия.
Снимка: БТА

Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от олимпийските игри в Париж, през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. 

Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като отстъпи единствено на гръцкия представител – Стефанос Дускос, финиширал за 6:39.99. Трети завърши Иван Корсунов от Молдова. 

Полуфиналните гонки са в сутрешната сесия в петък. 

Другите български представители на първенството приключиха участието си, след като завършиха на последното четвърто място в своята серия при четворките скул за мъже. Александър Николов, Христо Нешев, Илиян Стоилов и Марио Нейков дадоха време от 5:56.32 минути и бяха изпреварени от отборите на Чехия, Полша и Италия. 


По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна