Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Никола Цолов десети на тренировката в Барселона

Никола Цолов ще кара днес и в квалификацията за място.
Снимка: Nikola Tsolov Racing

Пилотът на Кампос Рейсинг Никола Цолов даде десето време в единствената тренировка преди двата старта от състезанието в Барселона, пети кръг във Формула 3.

На пистата "Каталуния" българинът записа резултат от 1:29.795 минути. Това бе с 0.771 секунди по-бавно от най-доброто време в сесията, което бе постигнато от лидера в класирането на шампионата Рафаел Камара от тима на Трайдънт. Бразилецът регистрира обиколка за 1:29.024 минути.

Цолов, който през миналата седмица спечели състезанието в Монако, направи само девет обиколки на пистата в тренировката. Това бе с три по-малко от тези, които завъртя Камара, а единствено съотборникът на българина в Кампос Марк Боя остана по-малко обиколки на трасето - осем, по време на 45-минутното занимание.

От 16:00 часа днес предстои квалификацията, която ще определи реда на стартиране както за неделното състезание, така и за утрешната спринтова надпревара.

В класирането при пилотите след първите четири кръга Никола Цолов е трети с 61 точки. Повече от него имат единствено Рафаел Камара със 77 и германецът Тим Трамниц (МП Моторспорт), който е с 64.


По публикацията работи: Любомир Тодоров
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени