Сигнал за инцидент на ул. "Дъга" в Перник е бил подаден вчера около 07.00 часа. Служители от Първо РУ реагирали незабавно и на място установили 58-годишен мъж, намушкан с нож във врата.
След преглед в пернишката болница било установено, че е без опасност за живота и бил освободен за домашно лечение.
В резултат на предприетите незабавни оперативно-издирвателни действия бил установен и задържан предполагаемият извършител – 50-годишен перничанин, познат на органите на МВР с множество криминални прояви. Изтърпявал е и ефективна присъда.
Мъжът е задържан за срок до 72 часа с прокурорско постановление. Предстои внасяне на искане в съда за налагане на най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража".