Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Забраняват достъпа до "Шуменско плато"

Снимка: Ивайло Сакелариев

Въвежда се пълна забрана за достъп на територията на Природен парк "Шуменско плато“, считано от 20:00 часа тази вечер до 8 часа утре сутринта. Това съобщиха от ОД на МВР Шумен. Мярката е във връзка с планираните действия за установяване на местонахождението на едрия хищник в района на парка и за обезпечаване на сигурността на гражданите. 

Забраната за достъп на територията на Природен парк "Шуменско плато“ важи за територията на "Кьошкове", Стария град, за пешеходните зони в платото, включително и стъпалата към паметник "Създатели на българската държава". От 8:00 часа сутрин в неделя организацията за движение ще бъде с осигурена пропускливост, като отново ще бъде забранен достъпът южно от Информационния център, заслоните Теменуга, Детелина, до Вила "Пазачница“. 

"Напомняме на гражданите да не навлизат в гората, не се допускат велосипедисти в гористата местност. С цел осигуряване на безопасността на гражданите молим да не се ползват никакви туристически маршрути на територията на природния парк. Призоваваме за отговорно поведение!“, се казва още в съобщението от пресцентъра на МВР - Шумен.

По публикацията работи: Недит Георгиева
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна