Израелската армия обяви, че е прехванала ракета, изстреляна от Йемен в посока на еврейската държава. Сирени са били активирани в няколко райони на Израел, допълват военните.
Израел заплашва йеменските бунтовници хути с морска и въздушна блокада, ако групировката продължи с атаките към еврейската държава, припомня агенция "Ройтерс". Хусите, които са свързани с Иран, твърдят, че нападенията са в знак на солидарност с ивицата Газа.
От началото на войната в Газа през октомври 2023 г. йеменските бунтовници изстрелват взривни устройства към Израел, както и към кораби в Червено море. Повечето от изстреляните ракети и дронове бяха прехванати или не успяха да достигнат целта си. Освен това Израел извърши серия ответни удари, допълва "Ройтерс".