Софийската районна прокуратура внесе в съда обвинителен акт срещу шестима души заради хулиганските действия пред сградата на Европейската комисия и Европейския парламент в София.
До безредиците се стигна през февруари по време на организиран от партия "Възраждане" протест срещу еврото.
Петима от обвиняемите мога да получат до 5 години затвор, а шестият - до две години и половина, тъй като е непълнолетен.
Прокурор Атанас Доцински мотивира обвинението:
"Присъствието им пред сградата на ЕК и ЕП не е било разрешено, не е било регламентирано от съответните институции, които позволяват провеждането на протести на определени места. Те са хвърляли яйца, пълни с червена боя, по фасадата на сградата и по служителите на МВР, хвърляли са по сградата запалими предмети като коктейл "Молотов", блъскали са по прозорците, чупили са и също така са хвърляли камъни".
Доцински обясни, че сред шестимата няма лица с депутатски имунитет, тъй като Софийската районна прокуратура не е компетентна да разследва лица с депутатски имунитет.
В хода на разследването са отделени материали, касаещи лица с имунитет и са изпратени на Софийска градска прокуратура.