Паралелно с военните си действия в ивицата Газа Израел удари днес и хутите в Йемен.
Израел Кац, министърът на отбраната на Израел обяви, че военновъздушните сили бомбардират пристанището Худейда. По думите му хутите ще ги сподели съдбата на Иран, който ги въоръжава и ще си платят "тежко" за това, че изстрелват ракети срещу Израел.
В Южна Сирия, където Израел бомбардира миналата седмица, е започнало масово изселване на бедуини от доминирания от друзи град Суейда.
Около 300 души - повечето жени и деца - са откарани с автобуси, камиони и линейки в палаткови лагери в околностите на Суейда. През следващите 24 часа се очаква да бъдат евакуирани още 550 цивилни.
А следващата фаза, съгласно влязлото вчера в сила примирие, ще е друзките милиции да освободят задържаните от тях бойци бедуини.
Повече от 1000 души бяха убити в сраженията миналата седмица в Суейда.