Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Априлци министър Боршош ще се запознае с трасето, предвидено за лифт

Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец" до подножието на връх Мара гидик.

Лифтът, който община Априлци ще изгражда, ще е с дължина 2800 метра, поясни кметът Тихомир Кукенски.

"Те са две съоръжения, втора ръка, защото новите са десетки пъти по-скъпи. Кабинков лифт - същият като на Банско, а другото съоръжение е седалка четворка с шлем. Очаква се скоро да бъдат платени".

Двете съоръжения са на обща стойност 6,5 милиона лева, които се очаква да бъдат осигурени от държавния бюджет.

"Има избран проектант и за да тръгне самото проектиране, трябва да бъдат платени първо самите съоръжения. Проектирането ще бъде на базата на тези съоръжения. Смисълът на посещението на министъра е да го запознаем със самата идея, с трасето и да се коментират бъдещи съвместни действия".

В Априлци министър Боршош ще се срещне и с местни хотелиери, ресторантьори и собственици на къщи за гости.

По публикацията работи: Анастасия Крушева

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна