Eмисия новини
от 18.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДСБ искат незабавното отстраняване на и.ф. председател на ДАНС

Атанас Атанасов
Снимка: БГНЕС
Чуй новината! Чуй новината:

От ДСБ призоваха за незабавното отстраняване на изпълняващия функциите ръководител на ДАНС Деньо Денев, спешно свикване на Съвета по сигурността към Министерския съвет и изслушване на премиера Росен Желязков в НС.

Поводът е "хибридната руска атака" срещу самолета, превозващ председателя на ЕК Урсула фон дер Лайен вчера до летище Пловдив по време на посещението ѝ у нас.

От ДСБ искат на Съвета по сигурност – компетентните органи и служби да обяснят какви са причините за провала в системите за сигурност и да набележат действия за бъдещо предотвратяване на подобни рискове.

В сряда премиерът Росен Желязков да бъде изслушан в парламента за състоянието на системата за защита на националната сигурност, включително и авициационната, а и противодействието на заплахите, произтичащи от дейността на руските специални служби на българска територия.  

По публикацията работи: Ерол Емилов

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна