Eмисия новини
от 09.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Депутатите работиха под 4 минути, не събраха кворум, на 1 октомври отново в НС

Снимка: Ани Петрова
Чуй новината! Чуй новината:

Провал и на днешното пленарно заседание. Причината отново е липса на кворум. Опозицията отново не се регистрира, а парламентарното мнозинство успя да събере само 111 гласа при необходим минимум от 121. 

Председателят на НС Наталия Киселова дори не направи опит за повторна проверка и още след първата закри заседанието: 

"Регистрирани са 111 народни представители. Няма кворум. Няма да бъде открито днешното пленарно заседание. Следващо редовно заседание - 1 октомври, от 9 часа".

Днешното пленарно заседание постави рекорд. Депутатите "работиха" под 4 минути, като половината от това време беше заето от гласуване за регистрация.

Заседанията в сряда и четвъртък също бяха провалени заради липсата на кворум след отказа на опозицията да се регистрира.



По публикацията работи: Венцислав Василев
Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна