Които и от вариантите и методика да бъдат избрани, таксата за битовите отпадъци неминуемо ще скочи от догодина, каза съветник, който участва в срещата:
"Да речем, за вилата аз плащах последно 21 лева на година, а най-евтиният модел от трите възможни сега е 171 лв. Това е около 8 пъти увеличение. Който и модел за изберем, минимумът увеличение, който ще бъде почти невъзможен, е два пъти".
Община Кюстендил праща писма до фирмите и всички юридически лица в града и селата, че - които от тях притежават нежилищни имоти, ще трябва да подадат декларации, свързани с определянето на таксата за битови отпадъци за 2026 година.
Ако не го направят до 31 октомври 2025 г. или в 7-дневен срок от получаването на писмото, таксата им ще бъде определена служебно.