Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Stilyana Nikolova a cucerit două medalii de aur și una de argint la finala de la Sofia

Stilyana Nikolova

Cinci medalii reprezintă bilanțul de ieri al ultimei zile a Cupei Mondiale de gimnastică ritmică de la Sofia.

A doua în proba de ansamblu, Styliana Nikolova a obținut medaliile de aur la minge și panglică și argint la cerc. Campioana Boryana Kaleyn s-a clasat a doua la măciuci, dar a făcut greșeli la panglică, minge și cerc și nu a reușit să urce pe podium.

Ansamblul bulgăresc format din Magdalena Minevska, Sofia Ivanova, Kamelia Petrova, Rachel Stoyanova și Margarita Vassileva a obținut medalia de argint la combinația două mingi și trei panglici. Din nefericire, fetele nu au reușit din nou să interpreteze corect compoziția de cinci cercuri și au terminat pe locul șase.

Mai multe din categorie

Tsanko Tsankov este campion mondial la înot în ape înghețate!

Tsanko Tsankov a devenit campion mondial la înot în ape înghețate, la campionatul de la Tallinn, Estonia, a anunțat Fundația Sport în Bulgaria. Bulgarul a învins competitorii în proba de 200 de metri liber.  El a triumfat cu medalia de aur într-o..

publicat în 07.03.2024 la 11:30

Turneul de lupte libere Dan Kolov - Nikola Petrov reunește sportivi din 23 de țări

Între 7 și 10 martie, la în sala Asix Arena din capitala Bugariei, se va desfășura cea de-a 61-a ediție a Turneului internațional de lupte libere Dan Kolov - Nikola Petrov.  La competiție vor participa aproape 200 de concurenți din 23 de țări,..

publicat în 07.03.2024 la 09:30

Kristiyan Nikolov începe cu o victorie în calificările pentru turneul olimpic de box de la Busto Arsizio

Kristiyan Nikolov a început cu o victorie evenimentul de calificare la box olimpic de la Busto Arsizio. La categoria 80 de kilograme, cetățeanul bulgar l-a învins cu 4:1 pe Daniel Ilyushonok din Israel. Acesta este primul pas al lui Kristiyan Nikolov..

publicat în 05.03.2024 la 13:30