Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Canotorul bulgar Kristian Vasilev s-a calificat în semifinalele de la Szeged

Kristian Vasilev

Canotorul bulgar Cristian Vasilev va vâsli în semifinala de skiff din cadrul calificărilor europene pentru Jocurile Olimpice de la Szeged (Ungaria). El s-a impus convingător în manșa a doua după ce a parcurs traseul de 2000 de metri în 6:53.08.

La Campionatele Mondiale de la Belgrad (Serbia), Cristian Vasilev a ratat în ultimul moment șansa de a se califica la Jocurile Olimpice din 2024 de la Paris, potrivit site-ului Sportal

Mai multe din categorie

Peste 1200 de alergători vor participa duminică la Maratonul Varna 2024

Un număr record de peste 1200 de alergători sunt așteptați să participe duminică, 12 mai, la maratonul de la Varna. Din cauza interesului mare, organizatorii au fost nevoiți să pregătească numere de start suplimentare. Participanții vor putea alege între..

publicat în 08.05.2024 la 09:30
Boryana Kaleyn

Trei medalii de aur și una de argint pentru Kaleyn și Nikolova la finala Cupei Europene de la Baku

Sportivele bulgare au cucerit patru medalii în finalele individuale ale primei ediții a Cupei Europene de gimnastică ritmică de la Baku. Boryana Kaleyn a câștigat aurul la minge și panglică și argintul la cerc, în timp ce Stiliana Nikolova a câștigat..

publicat în 05.05.2024 la 13:00
Stiliana Nikolova

Stiliana Nikolova a câștigat medalia de aur la Cupa Europeană de gimnastică ritmică de la Baku

Stiliana Nikolova a cucerit medalia de aur în concursul all-around la prima ediție a Cupei Europene de gimnastică ritmică de la Baku. Boryana Kaleyn a rămas pe locul patru după ce a făcut greșeli în exercițiul de la panglică. Competiția se desfășoară..

publicat în 04.05.2024 la 15:30