Какво кара хората да упражняват насилие над животни и какво правят институциите? Това е темата на днешното предаване “Часът на репортера”. През последните седмици зачестиха случаите на насилие над кучета и котки. Ежедневно сме свидетели на отровени..
„Даряването като жест. Готов ли е българинът да помогне на непознат?” Това е темата в днешното издание на „Часът на репортера”. Ще я разгледаме в два чисто медицински аспекта. Ще говорим за даряване на органи и за даряване на кръв. През..
Предаването "Часът на репортера" на 17.10.2017 г. от 11 до 12 часа ще проследи борбата с дискриминацията. В предаването ще изследваме един конкретен казус, в който възрастни хора се жалват, че не са допуснати в заведение за хранене в Шумен и според тях са..
В днешното издание на предаването „Часът на репортера” ще говорим за войната по пътищата на страната. Безмилостната война, която всекидневно разделя завинаги близки, приятели и познати. Според черната статистика България се нарежда на първо място по..
Малко са хората, които се наемат с еднозначен отговор дали възрастните шофьори са по-рискова категория участници в движението. В предаването "Часът на репортера" от 11 до 12 ч. по Радио Шумен ще разнищим темата в опит да я разгледаме от всички посоки. Ще..
Със старта на новата учебната година отново си задаваме въпроса – „Какво ядат децата ни в училище?. Получават ли пълноценна и разнообразна храна?“. Ще чуете мнения на деца,родители, училищни директори и контролни органи. „Училищното..
Как новите ръководства от тази есен на драматичните театри в региона ще спазят заръките на зам.министър Румен Димитров, трупите в Шумен, Разград и Търговище да имат общ афиш, като правят само по 3-4 заглавия годишно, но после си разменят..
На този въпрос ще потърсим отговор в предаването „Часът на репортера“ на 12 септември. Дни преди началото на учебната година ще ви срещнем и с хората, които подготвят първият учебен ден, но чиято работа, усилия и грижи остават в сянка. Ще ви..
Какво е състоянието на Мадарския конник – глобалния символ на България? Ще издържи ли скалният релеф още 1300 години? Какво се случи с неговото опазване след немалкото кампании и проекти, свързани с паметника на ЮНЕСКО? Защо имаше подмяна в..
Националните и природни паркове, резерватите и природните забележителности , известни още като защитени територии, заемат едва 5% от територията на България , въпреки че страната е на едно от първите места в Европа по богата и запазена природа...