Поради наложените извънредни обстоятелства с развитието и разпространението на коронавируса Средно училище „Йоан Екзарх Български“ – Шумен преминава в режим на дистанционно обучение.
Учителите в училището имат нужните компетенции да работят с различни уеб базирани и мобилни образователни платформи и приложения.
Днес се провеждат допълнителни инструкции за работа с уебплатформите, които ще осигурят конструктивно общуване учител - ученик - родител. По този начин, чрез използването на актуални онлайн образователни и мобилни приложения, учебният материал може да бъде преподаден посредством обучителни видеа и онлайн платформи, като на преподавателите се дава възможност за избор на интерактивни инструменти и системи за обратна връзка, за да се обезпечи качеството на образователния процес.
Учениците в начален етап /I – IV клас/ също ще имат възможност да се обучават онлайн, както по-големите ученици, а родителите ще могат да присъстват с децата си по време на дигиталното обучение, като по този начин ще бъдат ангажирани с контрола при достъпа на децата до различните мобилни приложения.Относно организацията на учебния процес няма да има ограничения откъм времето и избора на образователния ресурс.
Народният представител от "Продължаваме промяната-Демократична България" Айлин Пехливанова е изпратила писмо до Министерството на земеделието относно бъдещето на сградата на бившата Ветеринарна лечебница в Шумен. Тя е попитала дали има визия за оползотворяването на сградата. Министърът на земеделието Георги Тахов е отговорил, че към момента..
С ново оборудване разполага Народното читалище “Христо Ботев” в Нови пазар, съобщават от културната институция. Придобивката е по проект за доставка на офис, снимачна и озвучителна техника и сценични платна. Финансирането от над 17 000 лв. с ДДС по програмата за Развитие на селските райони. Новата техника ще бъде използвана при провеждането на..
Пари за ремонтите на шуменските спортни зали „Арена“ и „Младост“ ще бъдат осигурени. Това уверение е получил кметът Христо Христов от министъра на младежта и спорта Иван Пешев. Община Шумен сама трябва да организира конкурсите за избор на фирми, които да ремонтират двете съоръжения. Зам.-кметът Николай Колев подготвя документите за обществените..
С 2% е по-добро изпълнението на бюджета на община Шумен в приходната му част за първото полугодие, спрямо данните от 2024 година. Над 10 млн. лева са събраните приходи от данъци. В хазната трябва да влязат още над 5 млн. лева. Над 12 млн. лева са неданъчните приходи. Тук събираемостта е 48%. „Към момента бюджетът е изпълнен на 43%“, каза кметът..
За отдаване на базата на Хиподрума в Шумен за стопанисване на частна фирма съобщи общинският съветник от ГЕРБ Светлозар Начев. Отправено е и питане към кмета на община Шумен на предстоящата сесия на Общинския съвет в края на юли. Поемането на Хиподрума от частна фирма може да доведе до проблеми за клубовете по конен спорт. За това алармира общинският..
Единайсетокласничката от шуменската математическа гимназия Симона Христова завоюва златен медал на Петата Европейска олимпиада по информатика за момичета . Другата шуменка в националния отбор – Нермин Идириз, спечели бронзов медал. Българският национален отборът се представи много силно – Емилиана Димитрова е със сребърен медал, а Елица Стоянова се..
Двама непълнолетни са засечени вчера с нарковейпове. Това съобщават от шуменската полиция. Първият случай е с 15-годишен младеж от Шумен. Той бил проверен вчера по обяд в село Салманово . При извършения личен обиск у него е намерено вейп устройство и 2 шишенца с течност. При претърсване на дома му в селото са открити 4 вейп устройства и около 20 грама..