В МБАЛ – Разград се очаква да получат нов дихателен апарат на стойност 10 000 лв. Средствата са събрани за 5 дни от дарения. Очаква се и друга апаратура.
Разградската болница е подготвена за настоящата ситуация, каза за Радио Шумен медицинският управител д-р Гечо Жеков. Инфекциозното отделение е ремонтирано, изолирано е, осигурени са два отделни входа. Отделението разполага с 15 легла, за лекарите са осигурени защитни облекла на първо време. Очакват се нови от спонсори, очакват се и тестове за изследване за COVID-19. В момента от всички болни с бронхопневмония се вземат проби, които се изпращат за изследване във Варна. Няма тежки случаи, увери д-р Жеков.
В МБАЛ – Разград е създаден щаб за действие в условията на пандемия. Създадена е и комисия, която разпределя даренията. Извършва се организация за осигуряване на резервни екипи от лекари, медицински сестри и санитари.
Два дни по-рано отварят за движение разградската ул. „Марица“, съобщават от общината. В момента се прави пренареждане на плочки по тротоарите, както и полагане на маркировка върху новия асфалт. Затвореният заради ремонта участък от ул. „Марица“ – от „Искър“ до „Цар Симеон“ - ще бъде отворен за движение от 18:00 ч. на 28 ноември, петък, като при..
Договор за реконструкция и рехабилитация на улици в Кубрат подписа кметът на общината Алкин Неби. Общата стойност на ремонтите е близо 1 млн. и 300 хил. лв. Проектът предвижда цялостно обновяване на уличната мрежа в определени участъци на града. Обновените улици ще улеснят придвижването, ще подобрят свързаността между кварталите на Кубрат. Дейностите..
Със собствени средства община Исперих извърши основен ремонт на покрива на кметството в село Йонково. Тази дейност е част от по-широката инициатива на общинското ръководство за обновяване на всички кметства в населените места на общината. Целта е да се осигурят по-добри условия за работа и обслужване на гражданите и да се повиши качеството на..
Електронна система за прием на децата в детските градини се въвежда в община Разград. Тя ще осигури обективност и прозрачност при класирането и записването на децата, съобщи кметът Добрин Добрев при представянето на наредбата. Документът бе разгледан и утвърден с гласовете на 22 общински съветници. Според приетата наредба, класирането ще бъде на..
Модерни светофарни уредби ще регулират движението по възлови кръстовища в Разград. Финансирането им ще дойде от актуализацията на бюджета, която беше гласувана от Общинския съвет. Проектирането на светофарните уредби в адаптивно управление с видео трафик детектори ще струва 54 600 лева. Целта е осигуряване на по-голяма безопасност при движение по..
Автомобил „Форд Фокус“ бил потрошен на паркинг в ж.к. „Орел“ в Разград. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР в града. Сигналът в полицията е подаден от 35-годишна жена от Шумен, собственичка на колата. Посегателството е извършено между 12:00 и 13:00 часа на 23 ноември. С твърд предмет е строшено задното панорамно стъкло на автомобила...
Финалът на конкурса за подкаст „Гласът на младите“, организиран от Razgrad News и финансиран по програма „Култура“ на общината се проведе в Разград. Участие взеха три отбора – от Професионална гимназия по химични технологии и биотехнологии „Мария Кюри“, Национална професионална техническа гимназия „Шандор Петьофи“ и Профилирана..