53 са новозаразените с коронавирус жители на Шуменска област в периода 17 - 23 май. Това сочат данните на РЗИ.
Най-много дали положителен тест за вируса са отчетени в понеделник, 17 май - 17 души, а най-малко в събота - само един. Жена на 96 години от Шумен е най-възрастният жител, който се е заразил, а най-младият е мъж от с. Бяла река, който е на 21 години. Сред заразените няма непълнолетни.
В периода от 17 до 24 май в Шуменско са се ваксинирали 2762 души, от които с първа доза са 1080, а с втора - 1655. 27 шуменци са си поставили препарат на "Янсен", който е само една доза. С "Пфайзер" общо имунизираните са 1804 души, с "Астра Зенека" - 697 и с "Модерна" - 334.
В МБАЛ - Шумен към момента има 61 пациента, от които 52 с положителна проба, а останалите изчакват резултатите от пробите си. Двама са в Интензивното отделение, един от които е интубиран. 7 души са починали от 17 до 23 май, като най-младият е мъж на 71, а най-възрастният е жена на 96 години. Един мъж на 33 години е загубил битката с коронавируса днес.
39 пациенти са приети с COVID-19, а изписаните са 56 за миналата седмица.
Временно се преустановява събирането на отпадъци от подземните контейнери в Шумен, съобщават от общината. Това се налага заради повреда в специализирания автомобил за сметосъбиране. По тази причина те няма да бъдат обслужвани и днес . До отремонтирането на повредата, до всеки подземен контейнер временно са поставени съдове тип "бобър", които се..
Грамота от полицията в родния си град получи шуменецът Георги Апостолов. На 3 август той и Тихомир Инджов от Несебър успяха да спрат и задържат пиян шофьор на автобус в района на Несебър. Наградата на Апостолов връчи старши комисар Георги Гендов – директор на ОДМВР – Шумен. „Управлението под въздействие на алкохол е една от най-сериозните предпоставки за..
И Шумен попадна в серията измами с карти за градския транспорт. От няколко дни в социалната мрежа има оферта за шестмесечни превозни документи само срещу 3,81 лв. Приканват се хората да действат бързо, тъй като картите са едва 500. Под публикацията има и линк, които уж води към промоцията. Засега страницата „Обществен транспорт в Шумен“ има 5..
61-годишен от село Пристое е задържан в РУ- Каолиново. В следобедните часове вчера, при извършване на проверка от полицейския служител мъжът направил опит да му попречи да свърши служебните си задължения. След надлежно предупреждение, че ще бъде задържан, той оказал съпротива и нанесъл удар по десния крак на униформения. Задържан е за срок..
Напредват дейностите по отводняването на терена и ремонтът на пътя на завоя от бул. „Ришки проход“ към комплекс „Барбароса“.Това съобщиха от община Шумен. Проектът трябва да е приключен от фирмата изпълнител до края на месец октомври. Вече са почти напълно изградени отводнителните съоръжения. Проектът предвижда 156 метра магистрално..
Погасен е пожарът в сухи треви, който пламна днес в следобедните часове в квартал "Тракия" в Шумен, съобщиха от полицията в областния град. Възстановено е и електричеството. С огъня са се справили 8 противопажарни екипа. Тепърва ще се изясняват материалните щети.
Пожар в сухи треви на голяма площ бушува в района на бившия завод ЗИЕНО в Шумен, съобщи репортер на Радио Шумен. На място са три противопожарни екипа, като се очаква подкрепление от екипи от Велики Преслав и Нови пазар. Заради силният вятър, огънят се разпространява бързо. Пламъците са в близост до електрическа подстанция и заради безопасност токът..