И днес ще има спирания на електрозахранването в Североизточна България. В Шуменска област ток няма да има само в района на село Новосел от 09:00 ч. до 17:00 ч.
В Търговищко без електричество от 08:00 ч. до 17:00 ч.ще са селата Птичево, Обител и част от Плъстина. От 09:00 ч. до 16:00 ч. ток няма да има в селата Дъбравица, Стойново, Братово, Божурка, Пайдушко, Пролаз, Цветница, Пресиян, Горна Кабда и Китино, а от 09:30 ч. до 17:00 ч. в селата Осиково, Дългач, Певец, Овчарово, Кралево, Руец и Баячево.
В Разградска област с прекъснато електрозахранване от 08:00 ч. до 17:00 ч. ще са част от селата Китанчево и Липник, а от 08:30 ч. до 17:00 ч. - в Цар Калоян, Стражец и Кривня.
Ремонтни дейности са причината днес да няма ток и в Силистренско. От 08:00 ч. до 17:00 ч. спирания ще има в част от областния град – улиците „10-ти февруари“, „Софроний Врачански“ и „Кеворк Арабаджан“, както и в района на Дулово.
За времето от 08:30 ч. до 16:30 ч. без електричество ще бъдат абонатите от Мартен, от 08:00 ч. до 17:00 ч. в русенското село Николово, а от 08:30 ч. до 16:30 ч. в района Тетово. Само за един час от 08:30 ч. ток няма да има в селата Кошов, Табачка и Червен, а от 08:30 ч. и от 16:00 ч. до 17:00 ч. в селата Баниска, Помен и Могилино.
Днес ще преобладава слънчево, почти тихо, а сутринта много студено време. Минималните температури ще варират от минус 10 до минус 5 градуса, а максималните ще са между минус 1° и плюс 4°, за Шумен 2-3 градуса. Прогнозата за времето е на дежурния синоптик от НИМХ - Варна Вяра Рафайлова.
Разград Няма прекъсвания за тази област Русе На 10.02.2025, от 9:00 до 13:00 , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на гр. Мартен, СТП 3 и улиците: "Бузлуджа", "България", "Георги Бенковски", "Иван Вазов", "Ильо Войвода", "Николай Вапцаров4, "Отец..
През първите три дни от новата седмица във вътрешността на района ще има временни намаления на облачността, по Черноморието ще бъде променлива до значителна, възможно е да прехвърча сняг. Вятърът ще има северна компонента, във вътрешността ще е слаб до умерен, по крайбрежието – умерен, в понеделник и вторник – с пориви до силен. Минималните..
9 февруари е Международен ден на стоматолозите. Празникът се чества в деня на християнската мъченица Света Аполония Александрийска, която се свързва с болка и отстояване на позицията. Денят е избран както да покаже благодарност и уважение към зъболекарите, така да привлече общественото внимание към проблемите на заболяванията на устната кухина и..
Температурите в Североизточна България тази сутрин са отрицателни: минус 3 градуса в Русе и Силистра, минус 4 – в Търговище и Шумен, най-студено е в Разград – минус 6 градуса. Днес ще е облачно, като едва късно след обяд облачността ще започне да се разкъсва и да намалява. Ще продължи да духа слаб до умерен, по Черноморието временно силен..
Победител в празника на суджука в кубратското село Божурово, което се проведе днес, е жена.„Царица на суджука за 2025 година“ стана Несрин Салиева от Божурово. Това е втори пореден празник на домашния суджук, организиран от Народно читалище „Божур – 1922“ със съдействието на Община Кубрат. Царицата беше коронована лично от кмета на Кубрат..
Специализираният експертен съвет за изобразителни изкуства към Министерството на културата одобри проекта за поставяне на паметна плоча на маестро Станислав Ушев на източния вход на сградата на Община Шумен. На заседанието да защитят проекта присъстваха неговите автори арх. Пламен Георгиев и скулпторът Бехчет Данаджъ, както и Юлиян Савев и..